..........................................................................................................................................................................................................................
♫  GALERIA    ♫  NAGRANIA   ♫  OFERTA   ♫  CENNIK   ♫  SKLEP   ♫  FACEBOOK   ZAPISY
..........................................................................................................................................................................................................................
 
 

 

Gitara - jaką wybrać na początek? Czyli gitarowe ABCG*
Michał Matczak

 

 

 

W procesie wychowywania zawsze przychodzi czas, kiedy rodzic postanawia zainwestować w rozwój dziecka, aby był czymś więcej niż żmudnym uczęszczaniem do szkoły. Jakieś zajęcie, które nie tylko pozytywnie wpłynie na dorastanie ale będzie też przyjemnością i zabawą. I wtedy do gry wchodzą wszelkiego rodzaju kółka zainteresowań. Zajęcia sportowe, pokroju piłki nożnej czy koszykówki, kluby modelarskie, zajęcia plastyczne, taniec, szachy, śpiew, aktorstwo etc. Wśród tych aktywności jest jedno, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród rodziców jaki i dzieci. Gra na instrumencie. Nie ma nic piękniejszego niż cudowne, kojące dźwięki, które wypełniają nasz dom, gdy nasza pociecha pilnie ćwiczy na pianinie, skrzypcach, czy też flecie. Choć aby dojść do tego momentu trzeba przejść przez chwile, gdy instrument nie brzmi jeszcze tak pięknie jakbyśmy chcieli. Ale systematyczne ćwiczenie i dobry nauczyciel z każdego wydobędzie to co najlepsze. Załóżmy, że jako rodzic postanowiliśmy, że gra na instrumencie jest tym czym chcielibyśmy zainteresować nasze dziecko. Lub też nasza młodociana latorośl sama wyraża takie zainteresowanie. Co wtedy? Jaki instrument wybrać? Opcji jest dużo i pamiętać trzeba, że nawet jeżeli nasza pociecha rozpocznie swoją przygodę z muzyką od pianina, nic nie szkodzi aby w przyszłości zmienić swój wybór na inny instrument. Nauka nie idzie w las, a pewne umiejętności oraz wiedzę jaką zdobędziemy na jednym instrumencie z powodzeniem możemy wykorzystać podczas nauki na innym. Załóżmy więc, że wybór został dokonany i padło na jeden z najbardziej popularnych instrumentów, czyli gitarę. Choć chcieliśmy aby było to pianino, nasze dziecko odparło: „ale ja bardzo chcę gitarę.” Cóż zrobić, jak tylko się zgodzić. Pamiętajmy, że jedną z najważniejszych rzeczy podczas nauki gry na jakimkolwiek instrumencie jest to aby chcieć na nim grać. Nic tak nie zmniejsza chęci do ćwiczeń jak fakt, że chcielibyśmy grać na gitarze, ale z jakiś powodów gramy na skrzypcach. To szybka droga do zniechęcenia i porzucenia instrumentów na bardzo wczesnym etapie nauki. Jeżeli więc widzimy, że nasz potencjalny mały muzyk jest zainteresowany jakimś konkretnym instrumentem, kujmy żelazo póki gorące i dajmy mu możliwość zaprzyjaźnić się z nim bliżej. Wybór padł na gitarę. I co dalej? Jaką gitarę wybrać? Mamy w zasadzie trzy możliwości: gitarę klasyczną, akustyczną lub elektryczną. Ale czym one się od siebie różnią? Już śpieszę z wyjaśnieniem (w wielkim skrócie).

 

STRUNY GITARA KLASYCZNA

 

Gitara klasyczna posiada struny wykonane z nylonu (jeden z rodzajów plastiku), co powoduje że jej brzmienie jest dość delikatne, gładkie, można by rzec eleganckie. Gra się na niej z zasady palcami. Najczęściej wykonywana na niej muzyka to oczywiście muzyka klasyka, ale kojarzy ją się również z flamenco.

 

STRUNY GITARA AKUSTYCZNA

 

Gitara akustyczna jest nieco większa od swojej klasycznej siostry i posiada struny wykonane z metalu. Z zasady gra się na niej kostką gitarową (mały, twardy kawałek plastiku służący do potrącania strun), jej brzmienie jest ostrzejsze, bardziej metaliczne oraz głośniejsze. Zwykle wykonuje się na niej wszelkiego rodzaju muzykę popową, country czy blues.

 

STRUNY GITARA ELEKTRYCZNA

 

Trzecią z gitarowych sióstr jest gitara elektryczna. Posiada metalowe struny, tak samo jak na gitarze akustycznej gra się na niej kostką, lecz do gry wymaga również wzmacniacza gitarowego, czyli specjalnego głośnika do którego podłączamy ją kablem. Dlatego też jej brzmienie i głośność w dużej mierze zależy od rodzaju wzmacniacza jakiego użyjemy. Na gitarze elektrycznej gra się muzykę rockową, jazz, pop i wiele innych. Omówiliśmy sobie rodzaje gitar, ale dalej nie odpowiedzieliśmy na najważniejsze pytanie. Jaką gitarę wybrać? Śpieszę już z odpowiedzią.

JAKĄ GITARĘ WYBRAĆ

 

Jeżeli nasze dziecko ma już z góry upatrzony wybór i w kółko mówi o gitarze elektrycznej, to według mnie nie ma sensu posyłać je na gitarę klasyczną, gdyż dostąpi tylko częściowego spełnienia marzenia. Jeżeli natomiast nasz młody gitarzysta nie ma sprecyzowanego wyboru zachęcam zawsze do rozpoczęcia gitarowej przygody od gitary klasycznej. Nabędzie wtedy solidne podstawy, a późniejsza zmiana na inną gitarę (akustyczną lub elektryczną) jest bezproblemowa. Wiemy już jaką gitarę chcemy? Świetnie w taki razie jaki rozmiar?

JAKI ROZMIAR

 

Gitary mają różne wielkości, a dobór odpowiedniego rozmiaru do grającego jest kluczowy, aby nauka była komfortowa i przyjemna. Wyróżniamy gitary 1/8, 1/4, 1/2, 3/4, 7/8 oraz 4/4 - który to jest największym rozmiarem. W tym momencie chciałbym zaznaczyć, że gitary akustyczne i elektryczne w rozmiarach poniżej 3/4, są dość rzadko spotykane, więc jeżeli nasz 6-cio latek wymarzył sobie gitarę elektryczną warto zaproponować mu mimo wszystko start na gitarze klasycznej. Tłumacząc mu, że jak tylko podrośnie to nie będzie problemu ze zmianą gitary na inny rodzaj. Jest kilka kryteriów doboru gitary do grającego. Jednym z nich jest wiek. Według niego dobieramy rozmiar gitary następująco:

 

Wiek dziecka / Rozmiar gitary:

3-5 lat 1/8

4-6 lat 1/4

5-8 lat 1/2

8-11 lat 3/4

od 10. roku życia 7/8

od 12. roku życia 4/4

 

Jest to bardzo nieprecyzyjne kryterium, nie uwzględniające że dzieci mogą być drobniejsze lub też większe od swoich statystycznych rówieśników. Wtedy możemy posłużyć się doborem gitary zależnie od wzrostu. Tak oto wygląda zalecenie Europejskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Gitary 1:

 

Wzrost dziecka / Rozmiar gitary:

114 cm 1/4

133 cm 1/2

153 cm 3/4

169 cm 7/8

175 cm 7/8 – 4/4

180 cm 4/4

 

Zauważyć można, że kryterium wzrostu powoduje iż nawet dorosłe osoby które nie osiągnęły odpowiedniego wzrostu nie kwalifikują się do gry na gitarze 4/4. I to nic złego. Zdarza się na przykład, że zawodowe gitarzystki, które są troszkę niższe grają na gitarach 7/8. Pamiętajmy, najważniejszy jest komfort gry.

 

Nauczyciele szkoły Suzuki2) podają inny sposób mierzenia. A mianowicie:

 

Dziecko mierzone od pępka do podłogi / Rozmiar gitary:

 

66 cm 1/8

72 cm 1/4

85 cm 1/2

90 cm 3/4

93 cm 7/8

wyższy 4/4

 

Jeszcze jednym z czynników, które możemy wziąć podczas doboru rozmiaru gitary jest rozstaw palców lewej dłoni. Mierzy się go, przy rozstawionych palcach, od kciuka do małego palca.

 

Rozstaw palców lewej dłoni / Rozmiar gitary

 

15 cm 1/8 – 1/4

16 cm 1/4 – 1/2

17 cm 1/2

18 cm 1/2 – 3/4

19 cm 3/4 – 7/8

20 cm 7/8

21,5 cm 4/4

 

Poczyniwszy wszystkie pomiary możemy ruszyć na zakup pierwszej gitary. I tu można złapać się za głowę gdyż firm oferujących gitary na rynku jest ilość niezliczona. Jak się w tym wszystkim połapać. Mam na to kilka rad.

 

 

JAKA MARKA GITARY

 

Po pierwsze – ustalcie sobie budżet, który będzie dla was odpowiedni. Dobrą gitarę do rozpoczęcia nauki można nabyć zarówno za 300-500 złoty jak i za 1500-2000. Wyznaczenie granic funduszu w jakim poszukujemy instrumentu wiele ułatwi. Po drugie - kupujcie gitary w renomowanych salonach i sklepach muzycznych. Bardzo odradzam nabywanie instrumentu przez internet za pośrednictwem wszelkiego rodzaju portali aukcyjnych. Choć cena kusi i jest o wiele niższa niż w sklepie często wiąże się z nabyciem wyrobu instrumentopodobengo, który nie nadaje się do gry. Może wręcz spowodować awersje u młodego gitarzysty, gdyż pomimo jego starań instrument nie zagra tak pięknie jakbyśmy tego chcieli. Kupowanie w sklepie muzycznym niesie ze sobą jeszcze dodatkowe korzyści w postaci gwarancji na zakupiony towar oraz łatwość w reklamacji, jeżeli z naszą gitarą będzie coś nie w porządku. Po trzecie – kochani rodzice, zabierzcie ze sobą na zakupy młodego gitarzystę. Niech poobcuje z instrumentami przed zakupem. Wyprawa do sklepu muzycznego oraz zakup wymarzonej gitary będzie niezapomnianym przeżyciem. Obsługa sklepu z radością wskaże wam gitary, które spełnią wasze wymagania, zarówno w kwestii rozmiaru jak i budżetu. Nie bójcie się prosić o radę. A spośród tych wybranych niech nasza pociecha wskażę tą, którą najbardziej jej się podoba. Samodzielny wybór będzie kolejnym bodźcem do spędzania czasu z gitarą i impulsem do ćwiczeń.

Czasem rodzice, pomimo całej wiedzy jaką przedstawiłem, potrzebują wskazania konkretnych polecanych przeze mnie marek gitar. I tu muszę zaznaczyć, że pomimo iż niektóre firmy są bardziej renomowane i znane w świecie gitary nie oznacza to że zakup gitary innej marki będzie skutkował mniejszym komfortem gry. Jeżeli mimo wszystko muszę wskazać jakieś konkrety to wielu moich uczniów swą gitarową podróż rozpoczynało od gitar firmy Yamaha lub Fender. I bardzo rzadko zdarzyło się, że były z nimi jakieś problemy.

 

JAK GRAĆ

 

Skoro mamy już wybraną i zakupioną gitarę, to co dalej? No trzeba grać, grać i jeszcze raz grać. Ale jak? Oczywiście można spróbować stawiać pierwsze kroki samemu. Posiłkując się różnymi podręcznikami, poradnikami i oczywiście Internetem. Sam tak rozpoczynałem. Ale z doświadczenia powiem Wam, że nic nie zastąpi żywego, skupionego tylko na nas nauczyciela. Jest on zarówno skarbnicą wiedzy i umiejętności oraz motywatorem do nauki. Nic tak nie skłania do regularnego ćwiczenia jak regularne spotkania z nauczycielem. Ponadto jest on w stanie dostrzec i korygować rzeczy, których sami byśmy nie dostrzegli, jak i nie dostrzeże ich filmik w Internecie. Gorąco więc polecam, gdy już wybierzecie wymarzoną gitarę, wybierzcie również wymarzonego nauczyciela.

Czy już wiesz JAKĄ GITARĘ WYBRAĆ?

 

Zapraszamy do obejrzenia koncertu Michała Matczaka zorganizowanego przez Wołowski Ośrodek Kultury. Przed nami wyjątkowe spotkanie z gitarą!

 

 

 

........................................................................................

*) Ale Bardzo Chcę Gitarę
1)
http://www.egta-d.de/page/gitarrenkauf.html
2) https://www.suzukidad.com/guitar-gear-for-suzuki-students/childrens-guitars/

 

 

 

 


   

Rok 2023/2024

Polecane dla najmłodszych:


RYTMIKA

więcej

 


więcej

NAUKA GRY NA GITARZE


więcej

JAKA GITARA ?

Kiedy wybieramy gitarę ...

więcej

 

 

 

KONCERT KOLĘD 2019/2020

01 lutego to już ostatnie dni noworocznego kolędowania. Tym właśnie akcentem zapraszamy na

nasze występy wokalne i instrumentalne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

RYTMIKA 2019/2020

Okres przedszkolny to czas kształtowania się poczucia rytmu, czystego śpiewu i ogólnej muzykalności. To proces w otrzymywaniu pięknego głosu i zręczności taktu. Naukowcy mówią, iż rodzimy się z talentem w możliwościach 100%. Taki też procent talentu możemy utrzymać rozwijając go.


więcej

 

 

więcej

 

Zdjęcia z koncertu.

Foto: Bartłomiej Orzeł.

 

więcej

 

Koncert Uczniów Studia Artystycznego SYJUD dla DZIECI klasy KIDS I i II:

rytmika, śpiew i fortepian

Miejsce koncertu: Klub Literatury i Muzyki, pl. gen. T. Kościuszki 10
www.klubmil.pl, tel. + 48 506 85 50 00

Termin: 15.06.2019, godz. 15.00

 

Nauka gry na fortepianie z bohaterami Pięciodróżki

 


Zapraszam na naukę gry na fortepianie wg autorskiej metody z bohaterami Pięciodróżki. To metoda dla dzieci lubiące klawisze, naklejki, kolory i książeczki z zabawnymi nutkami na pięciolinii. Nutki z Pięciodróżki, dodają skrzydeł podczas nauki muzykowania ze słuchu w połączeniu z nutami, ponieważ każda nuta na pięciolinii jest inna...

więcej

Lubisz zabawy słuchowe?

Oto jedna z lekcji kształcenia słuchu.

więce

 

Odbył się KONCERT UCZNIÓW Studia Artystycznego SYJUD for KIDS

Przybieżeli do Betlejem pasterze i mędrcy aby przywitać  i złożyć pokłon narodzonemu Zbawicielowi ! i my także grając i śpiewając! Mali artyści od lat 1 do 10 ze Studia Artystycznego Syjud for Kids muzykowali  Panu Małemu! Uczniowie zagrali na instrumentach perkusyjnych, keyboardzie i fortepianie, oraz zaśpiewali wspólnie lub solistycznie.  Koncert odbył się 15-go grudnia 2018 o godz. 16.30 w Klubie Literatury i Muzyki we Wrocławiu.

 

 

 

 

 

 

 

więcej

 

więcej

Nauka gry śpiewu i gry na fortepianie

 

Minął wrzesień. Nauka śpiewu i gry na fortepianie rozpoczęła się na dobre, ale na zajęcia można zapisać się także w ciągu roku szkolnego. Lubiącym kolory, nowe kolorowe wydania autorskich materiałów nutowych z bohaterami Pięciodróżki, dodają skrzydeł podczas nauki muzykowania z nut, ponieważ każda z nuta na pięciolinii jest inna. Pozdrawiam tych muzykujących i tych co lubią słuchać:) Zapraszam

Barbara Syjud-Kwaśniewska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowa oferta 2018/2019
* Zapisy na kursy stacjonarne

* Zapisy na lekcje oraz realizacje w Studio Nagrań

a także:

* Zakup podręczników i pomocy do pracy muzycznej

więcej

 

Polecam:

Koncert Uczniów Studia Artystycznego Syjud for Kids

Miejsce: Klub LIteratury i Muzyki
video: Mirosław Rajkowski

 

 

 

Opowieść o bohaterach Pięciodróżki oraz inne pomocnicze materiały edukacyjne dla nauczycieli, rodziców i dzieci w sklepiku syjudkids

więcej 

 

Muzyka jest jak ...

Wakacje z rytmiką i śpiewem: od 3 lipca

 

 więcej

 

Galeria z koncertu

Foto: Bartosz Orzeł

 

 

 

 

 

 

więcej

 

Koncert kończący Rok szkolny 2017/2018

W sobotę 16-go czerwca o godzinie 17.00 odbędzie się koncert uczniów Studia Artystycznego Syjud. Wystąpią młodzi pasjonaci uczący się muzyki. Będą śpiewać i grać na instrumentach, solo oraz w zespołach. Wszystko po to aby cieszyć się wspólną zabawą muzykowania...

 

więcej

 

Zaśpiewaj piosenkę nutki c1 pt. Zaproszenie z repertuaru "Piosenki z Pięciodróżki"

 

 

 

Relacja z koncertu kolęd.

Foto: PIotr Strzelecki

Video: Mirosław Rajkowski Studio LGL

 

 

 

 

więcej

 

 

 

 

 

więcej

 

KONCET KOLĘD 16-12-2017 g.16.00

Czas szybko płynie i uczniowie już przygotowują się do grudniowego koncertu, w którym wystąpią w świątecznym nastroju.  Podczas tego koncertu będziemy radośnie wyśpiewywać oraz wygrywać pamiątkę narodzenia Pana Jezusa. Zaśpiewamy kolędy, pastorałki oraz świątecznie nastrojone utwory. 

więcej

 

Nagraliśmy płytę.

Za dwa tygodnie koncert. Nagranie odbyło się prawie wg planu dwa tygodnie przed koncertem. Do zobaczenia na koncercie.

 

więcej

 

NUTY - Kolędy w łatwym układzie

W kluczu wiolinowym z akordami i tabulaturą na fortepian/keyboard/flet + 2CD z podkładami do fletu...

 

więcej

 

NUTY KOLĘD W PROSTYM OPRACOWANIU NA FORTEPIAN

W książeczce znajdą się takie kolędy jak Cicha noc, Gdy śliczna Panna, Lulajże Jezuniu, Mędrcy wiata, Jezus malusieńki a także Jingle Bells z tekstem związanym z Bożym narodzeniem.

Nuty rozpisane w kolorach, co sprzyja w początkach czytania nut. 

 

 

więcej 

 

RYTMIKA/Umuzykalnienie 

Okres przedszkolny to czas kształtowania się poczucia rytmu, czystego śpiewu i ogólnej muzykalności.
To proces w otrzymywaniu pięknego głosu i zręczności taktu każdego dnia więcej. W programie...

więcej

 

Kształcenie słuchu z zasadami muzyki grupa A i B.

Grafik, program oraz treści zajęć z kształcenia słuchu można śledzić na stronie:
http://www.kids.syjud.pl/kszt-sl2017-18.php

 

Karty pracy "Nutki z Pięciodróżki" - Nowy sposób nauki nut dla dzieci.

Każda nutka ma swoje miejsce na pięciolinii, swoją osobowość oraz przygody.

Autorska seria teczek pracy na CD z nagraniami audio "Nutki z Pięciodróżki" do nauki gry na fortepianie, śpiewu oraz nauki nut dla dzieci autorstwa
Barbary Syjud-Kwaśniewskiej dla instruktorów kształcących w grze na instrumencie oraz
rodziców samodzielnie pracujących z dziećmi w domu. Nauka nut, materiały dla uczących się gry na instrumentach klawiszowych, nuty na flet, śpiew, piosenki edukacyjne ... )

sklep

NAUKA GRY NA PIANIENIE SyjudKidsPiano
ZAPISY linki: Zgłoszenie Cennik

1 lub 2-osobowe zajęcia prowadzone autorską metodą SyjudKids z bohaterami Nutek z Pięciodrózki. Bohaterowie mają swoje imiona zaczynające się od liter nazw dźwięków gamy.

 

 http://www.kids.syjud.pl/pliki/8.jpg

Każdy z nich ma swoje miejsce na pięciolinii, oraz swój indywidualny kolorowy wygląd.

 
Nuty z których dzieci korzystają podczas nauki gry na instrumencie, t
o także bohaterowie z Pięciodróżki, które nigdy nie są czarne jak tradycyjne nuty „Jagódki”. Ta kolorowa chwila dla wieku dziecięcego, sprawia, że dzieci z przyjemnością szybciej grają ćwiczenia techniczne na dwie ręce a czytanie nut nie jest nudne.

 

Kształcenie słuchu z zasadami muzyki

Polecam ciekawe ćwiczenia kształcące słuch muzyczny, prezentowane na wybranych naszych lekcjach kształcenia słuchu z zasadami muzyki.

więcej

Nauka gry na instrumentach/śpiew/umuzykalnienie:

 

* Fortepian / Keyboard

* Śpiew

" Śpiewaj i graj" (fortepian + emisja głosu z nauką śpiewu)

* Rytmika

* gratis kształcenie słuchu z zasadami muzyki - jako nadobowiązkowe zajęcia dodatkowe podczas nauki gry na instrumencie/śpiewu

 

 

 

więcej

 

"Naucz się grać na flecie prostym"

"Flute Learning"

 

Dwujęzyczna publikacja posiada nagrania, podkłady, nuty, tabulatury fletowe a także akordy do utworów. Na płycie znajdują się materiały ćwiczeniowe na komputer i do wydrukowania oraz nagrania mp3 do słuchania i grania na jeden lub dwa flety (podkłady akompaniujące bez linii melodycznej oraz podkłady instrumentalne z drugim fletem w tle).

 

 

 

 

 

więcej

 

 

Koncert końcowo-roczny z dnia 17 -go czerwca 2017 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

więcej

 

Nasze nagrania:

 

Magdalena Serwa uczy się grać na fortepianie

I rok. W lipcu skończy 7 lat. Z przyjemnością prezentujemy utwory:

 

Sto lat mp3

Jedzie pociąg z daleka mp3

Walc mp3

Utwór nutki d1 na 4 ręce mp3

 

 

Utworki oczywiście znalazły się na tegorocznej czerwcowej płycie.

 

Aniela Kloryga uczy się grać na fortepianie I rok. Prezentowany utwór, nagrany przez Anielę to:

Sonatina F-dur op. 214, nr 2 cz I.

mp3

 

Nadia Kloryga uczy się grać na fortepianie

I rok. Uczęszcza do przedszkolnej zreówki. Z przyjemnością prezentujemy utwory:

 

Utworek nutki a2 mp3

 

Utworki oczywiście znalazły się na tegorocznej czerwcowej płycie.

 

 

"Nutki z Pięciodróżki". Nowy sposób nauki nut dla dzieci. Każda nutka ma swoje miejsce na pięciolinii, swoją osobowość oraz przygody.

 

Autorska seria książek, książeczek i teczek pracy z nagraniami audio "Nutki z Pięciodróżki" do nauki gry na fortepianie, śpiewu oraz nauki nut dla dzieci autorstwa Barbary Syjud-Kwaśniewskiej dla instruktorów kształcących w grze na instrumencie oraz rodziców samodzielnie pracujących z dziećmi w domu

(Nauka nut, materiały dla uczących się gry na instrumentach klawiszowych, nuty na flet, śpiew, piosenki edukacyjne ... )

 

 

Posłuchaj piosenki, zaśpiewaj, zagraj ze słuchu, potem z nut. Książka zawiera materiały do nauki gry na keyboardzie i fortepianie. Utwory na prawą rękę z akordami oraz utwory na prawą i lewą rękę do gry na fortepianie. Ponadto utwory z zapisem nutowym oraz podkładami instrumentalnymi do śpiewu i gry. Ćwiczenia do kształcenia słuchu i czytania nut.

Książka może służyć do samodzielnej pracy w nauce gry na pianinie rodzica z dzieckiem lub instruktora z uczniem. Jest tu dużo nagrań, kolorowych nut, w prosty sposób wytłumaczonych pojęć muzycznych i materiałów do nauki nut oraz gry na pianinie, fortepianie lub keyboardzie w pierwszych przedszkolnych latach kształcenia gry na fortepianie a także i późniejszych szkolnych. Jeśli lubisz kolory oraz proste rozwiązania, to ta książka jest w takim celu stworzona.

 więcej

 

Rytmika: śpiewamy dla Mamy i Taty:

Teksty piosenek

 

Płyta "Dla Mamy i Taty" z piosenkami i podkładami do ćwiczeń i na koncert:

 

więcej

Instrument dodatkowy - flet prosty.

Flet- Bardzo miły, ciekawy i prosty instrument. Nie jest duży, można wziąć na spotkanie zespołu instrumentalnego, na ognisko, wycieczkę. Po prostu dobry towarzysz na słoneczne lub pochmurne okazje :) Podczas zajęć kształcenia słuchu mamy możliwość nauki gry na flecie prostym.

MP3 - fragment piosenki pt. "Piesek Aramisek" (aranżacja wokalno-instrumentalna i wstawka na flecie prostym: Barbara Syjud-Kwaśniewska)

 

Zajęcia kształcenia słuchu dla uczących się w kursach rocznych są bezpłatne.

 

Fortepianowo-wokalny
KONCERT KOLĘD

  

w wykonaniu uczniów Studia Artystycznego Syjud for Kids odbył się w klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu:

 

17 grudnia godz. 13.30 

Zapraszamy do obejrzenia nagrań z koncertu.

 

R   E   K   L   A   M   A

 

Caffe latte tylko dla rodziców a  red latte,

dla rodziców oraz dla dzieci. Zdrowie

w pysznym nowoczesnym napoju.

 

 
  
 
   
 

Rozwijaj w dziecku talenty, poszerzaj jego horyzonty myślowe i podaruj mu radość muzykowania juz od najmłodszych lat ...

     
 

     > polecam:
    >
polecam: Muzyka i dzieci
    >
polecam: Wpływ muzyki
    >
polecam:
 Style uczenia się
   
> polecam:  Słuchowcy
   
> polecam:  Wzrokowcy
   
> polecam:  Kinestetycy

 

    > polecam:
    >
polecam: Artterapia
    > polecam: Artterapia
    > polecam: